Odszkodowanie za wypadek w pracy

Wypadek przy pracy

Wypadek przy pracy to nieszczęśliwe zdarzenie, do którego może dojść podczas wykonywania obowiązków służbowych. Jego zakres obejmuje też zajścia, do których doszło w chwili poprzedzającej rozpoczęcie pracy. Odszkodowanie za wypadek przy pracy otrzymują pracownicy etatowi, zatrudnieni na umowę zlecenie, staż lub umowę agencyjną. Poszkodowani mogą ubiegać się o wypłatę jednorazowego odszkodowania z ZUS-u, a dodatkowo o świadczenia z zakładu pracy. Świadczenie z polisy OC pracodawcy przysługuje wówczas, gdy zatrudniony udowodni, że przyczyną wypadku było zaniedbanie ze strony pracodawcy. Osoby, które doznały trwałego uszczerbku na zdrowiu i utraciły możliwość kontynuowania swojej pracy zawodowej, mogą ubiegać się o rentę uzupełniającą czy świadczenie rehabilitacyjne.

Być może

Należy Ci się renta po wypadku

Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę

Umów się na bezpłatną konsultację  Komu przysługuje renta po wypadku przy pracy

  Przysługuje Poszkodowanemu w razie całkowitej lub częściowej utraty przez niego zdolności do pracy zarobkowej.
  Aby roszczenie o rentę było zasadne, muszą zostać spełnione dwie przesłanki. Po pierwsze, musi zostać stwierdzone, że poszkodowany całkowicie lub częściowo utracił zdolność do pracy zarobkowej. Po drugie, utrata musi generować po jego stronie zmniejszenie dochodów.
  Renta przysługuje tylko do tej części utraconego dochodu, jaka pozostaje w adekwatnym związku przyczynowym ze zdarzeniem (jest następstwem uszkodzenia ciała obrażeń powypadkowych).

  Kim jesteśmy i co nas wyróżnia

  O nas

  Jesteśmy partnerem grupy EuCO (Europejskie Centrum Odszkodowań S.A.), lidera rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, działającego na terenie Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier.

  Grupa EuCO zatrudnia ponad 200 pracowników. Od 2004 roku wywalczyliśmy ponad 3 mld zł dla 350 tysięcy osób. Współpracujemy z 40 tysiącami agentów w całej Polsce. Od 2010 roku akcje EuCO są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Nasza skuteczność

  • Odszkodowania komunikacyjne z OC sprawcy80%
  • Odszkodowania z tytułu wypadków w pracy69%
  • Odszkodowania z tytułu śmierci bliskiego60%
  • Odszkodowanie z tytułu błędu medycznego90%

  Poznaj nasz zespół

   
   

  FAQ

  1Czy należy mi się odszkodowanie?
  Jeśli w wypadku spowodowanym przez kogoś innego poniesiesz stratę materialną, doznasz obrażeń ciała lub uszczerbku na zdrowiu, prawdopodobnie należy Ci się: Zadośćuczynienie za doznaną krzywdę; Zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji i opieki; Zwrot wartości rzeczy zniszczonych w wyniku wypadku; Wyrównanie utraconych dochodów i renta, jeśli całkowicie lub częściowo utracisz zdolność do pracy zarobkowej; Renta z tytułu zwiększonych potrzeb, jeżeli np. koszty leczenia będą ponoszone przez długi okres, co negatywnie wpłynie Twoją sytuację materialną.
  2Jak długo będę czekać na odszkodowanie?
  Z naszego doświadczenia, w 80% przypadków wypłata może nastąpić w czasie krótszym niż 3 miesiące. Wiele zależy od kompletności i poprawności dokumentacji. Pomożemy Ci dopełnić wszystkich formalności tak, aby uniemożliwić ubezpieczycielowi przeciąganie sprawy.
  3Jakie mam szanse na odszkodowanie?
  Występując samodzielnie z roszczeniem do firmy ubezpieczeniowej, w pojedynkę mierzysz się z potężną instytucją finansową. Kończy się to często odmową wypłaty lub zaniżeniem odszkodowania. Oddając sprawę sprawę nam, zyskujesz pomoc doświadczonych prawników, którzy w Twoim imieniu walczą o jak najwyższe odszkodowanie. Dla ubezpieczycieli jesteśmy trudnym przeciwnikiem. Twoje szanse rosną wielokrotnie.
  4Jaki jest koszt takiej sprawy?
  Nie wymagamy żadnych opłat wstępnych ani zaliczek. Bezpłatne są również weryfikacja dokumentów, analiza i prowadzenie sprawy. Rozliczamy się dopiero po wypłacie odszkodowania – na zasadzie prowizji za sukces. Zasada jest prosta: nie wygramy – nie płacisz.
  5Ile wynosi prowizja?
  Kwota prowizji zależy od złożoności konkretnego przypadku i nakładu pracy, jaką trzeba włożyć w prowadzenie sprawy. Jej wysokość określamy indywidualnie przed podpisaniem umowy.

  Nie czekaj na przedawnienie Twojej sprawy!


  Umów się z nami na bezpłatną konsultację

  Skontaktuj się z nami

  22 493 67 40


  Pracujemy w godz. 7–18 (pn–pt) i 9–17 (sb–nd)


  e-mail: nalezysie@euco.pl

  Zapraszamy do kontaktu: NależySię EuCO

  ul. Kolbego 18,

  59-220 Legnica

  tel: 22 493 67 40 e-mail: nalezysie@euco.pl

  Dane administratora danych i polityka prywatności